Zpět na seznam pořádaných akcí

Analýza a řízení Fluktuace

Na počátek listopadu pro vás připravujeme další HR snídani! Fluktuace je jeden z klíčových ukazatelů, který je sledován v HR útvarech.

Kdy?

08.11.2018

Kde?

restaurace Špejle, Jindřišská 16, Praha 1

Za kolik?

Zdarma

Kapacita

25
Zobrazit reporáž

Na počátek listopadu pro vás připravujeme další HR snídani!

Fluktuace je jeden z klíčových ukazatelů, který je sledován v HR útvarech.

Často se však měří jen prostý poměr výstupů na celkovém počtu zaměstnanců za určité období. Takže se pohybujeme jen po povrchu. Pro hlubší porozumění fenoménu fluktuace je dobré využít další ukazatele, které nám pomohou sestavit celý příběh o tom, co se v organizaci vlastně děje.

dashboard


Jedná se například o stability index, analýzu přežití (survival analysis) nebo identifikaci fluktuace mezi talentovanými zaměstnanci.

survival_analysis

Když zjistíte, že máte s fluktuací problém, musíte se rozhodnout, jak jej budete řešit. V literatuře je popsána celá řada opatření, která jistojistě mají zafungovat. Ale vaše organizace není běžná, typická nebo průměrná organizace. Je jedinečná. A proto je vždy dobré určit, které hlavní faktory ovlivňují vaši fluktuaci a vy je můžete měnit. Na to nám stačí několik jednoduchých statistických metod (v Excelu například funkce CORREL a jiné).

monitoring

Ukážeme si tvorbu prediktivního modelu fluktuace a jak jej prakticky použít.

Data z offboardingu jsou klíčovou součástí. Bez nich by náš model byl výrazně chudší. Proto okomentujeme základní doporučení pro dobré rozloučení se se zaměstnanci.

A také si pro vás připravujeme malé překvapení :)

Budeme se těšit na setkání 8.11. Od 8:30 začíná registrace a program bude probíhat mezi 9-11 hod. Nicméně při neformální diskuzi se lze zdržet i déle.

Pro registrované návštěvníky je účast zdarma.

Přihlášení na akci

Přihláška byla úspěšně odeslána. Děkujeme za zájem.
S detaily se vám brzy ozveme.
Něco je špatně. Zkontrolujte prosím obsah formuláře a zkuste to znovu.